ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin 2 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin 2 mg dovozce Cosmix s.r.o. se sídlem Březhradská 148/3, Březhrad, 503 32 Hradec Králové, IČO: 052 06 928

název: Melatonin 2 mg

velikost balení: 60 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (1 tableta):

Melatonin ……………………………………………………..………………………. 2 mg

Mikrokrystalická celulóza         ………………………………………………..…. 246 mg

stearan hořečnatý    …………………………………………………………...…….. 2 mg

účel použití výrobku: Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

abfarmis

MELATONIN

2 mg

60 TABLET

DOPLNĚK STRAVY

MELATONIN 2 mg

Doplněk stravy

MELATONIN je spánkový hormon, látka našemu organismu naprosto přirozená. Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag). Příznivého účinku se dosáhne při konzumaci 1 mg melatonin před spaním.

1 TABLETA OBSAHUJE: melatonin 2 mg.

SLOŽENÍ: mikrokrystalická celulóza (plnidlo), melatonin, stearan hořečnatý (protispékavá látka)

DOPORUČNÉ DÁVKOVÁNÍ: 1 tabletu před usnutím zapijte vodou. Melatonin účinkuje ve tmě, proto nenarušujte jeho účinky světlem. Zejména se vyhněte zdrojům tzv. modrého světla (tablety, notebooky a chytré telefony – eventuálně nastavte filtr modrého světla).

UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výrobek ukládejte mimo dosah dětí. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Není vhodné pro děti do 18 let. Uchovávejte před vlhkem a přímým slunečním zářením.

ZEMĚ PŮVODU: EU. Vyrobeno v EU.

ŠARŽE A MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST:

PRODÁVAJÍCÍ: Cosmix s.r.o. Březhradská 148/3 503 32 Hradec Králové Česká republika Tel: +420 774 657 777, E-mail: info@cosmix_cz, www.cosmix.cz

 

Výrobek Melatonin 2 mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   13.5.2022