ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin distributora VIRDE spol. s.r.o., IČ: 64609782, se sídlem Štemplovec 10, 747 74 Holasovice

název: Melatonin

velikost balení: 30 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (¼ tablety):

Melatonin ……………………………………………. 1,25 mg

mikrokrystalická celulóza ……….…………… 58,75 mg

stearan hořečnatý …………………….………….. 1,875 mg

talek ………………………………………….………… 0,625 mg

účel použití výrobku: Pro dobré usínání. Slouží k doplnění melatoninu do organismu při jeho přirozeném nedostatku v závislosti na věku, kdy produkce v těle postupně klesá. U osob, vystavených při cestování časovému posunu po dlouhé cestě letadlem do jiného časového pásma (jet lag), přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy.

-text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Melatonin

Melatonin je přírodní hormon, který reguluje psychické i fyzické aktivity v koordinaci s denním biorytmem organismu. Přípravek slouží k doplnění melatoninu do organismu při jeho přirozeném nedostatku v závislosti na věku, kdy produkce v těle postupně klesá. Melatonin pomáhá dosáhnout souladu s denním a nočním cyklem a tím zkrátit dobu potřebnou k usnutí. U osob, vystavených při cestování časovému posunu po dlouhé cestě letadlem do jiného časového pásma (jet lag), přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy.

Upozornění: Pouze před spaním. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí! Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečným světlem! Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Příznivého účinku na usínání se dosáhne při konzumaci 1 mg melatoninu těsně před spaním. Příznivého účinku při časovém posunu se dosáhne při přívodu nejméně jedné 0,5 mg melatoninu těsně před spaním v první den cesty a několik dalších dní po příjezdu do cílového místa.

Minimální trvanlivost: datum uvedeno na přední straně krabičky. Číslo šarže na přední straně krabičky.

Složení na ¼ tablety: Mikrokrystalická celulóza. Talek (plnidla), stearát hořečnatý (protispékavá látka) melatonin 1,25 mg.

Doporučené dávkování: ¼ tablety 1x denně před spaním

Distributor v ČR: VIRDE spol. s.r.o. Štemlovec 10 747 74 Holasovice Česká republika www.virde.cz

Vyrobeno na Slovensku

7,5 g Hnotnost obsahu

Virde

DOPLNĚK STRAVY

Melatonin Pro dobré usínání

Výrobek Melatonin naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   12.1.2022