ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jalovcový masážní olej mandlový GLO

název: Jalovcový masážní olej mandlový GLO

velikost balení: 100 g

forma výrobku: tekutina (olej)

kvalitativní a kvantitativní složení:

kafr ................................................................................... 5,00 %

terpentýnová silice (Pinus pinaster) ............................. 3,50 %

mentol ........................................................................ 2,75 %

silice z plodů jalovce – jalovcová silice (Juniperus Communis) ..... 1,50 %

silice z listů blahovičníku kulatoplodého (Eucalyptus Globulus) .... 1,50 %

levandulová silice (Lavandula Angustifolia) .................... 0,75 %

rozmarýnová silice (Rosmarinus Officinalis) .................. 0,75 %

mandlový olej (Prunus Amygdalis Dulcis Oil) ................ 84,00 %

thymol .................................................................... 0,25 %

účel použití výrobku: Prostřednictvím obsažených látek způsobuje úlevu při bolestech svalů a kloubů revmatického původu, artróze, bolestech nervového původu, ústřelu, natažení svalů, bolestech po sportovních úrazech.“

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Šarže

Název

Množství

Minimální trvanlivost

Kontakt

Suroviny: mandlový olej, mentol, kafr, eukalyptová silice, levandulová silice, jalovcová silice, rozmarýnová silice, terpentýnová silice, thymol.

Olej je vyroben z čistého mandlového oleje a extraktů bylin. Některé z těchto bylin obsahují látky, o kterých je známo, že ulevují při bolestech svalů a kloubů revmatického původu, artróze, bolestech nervového původu, ústřelu, natažení svalů, bolestech po sportovních úrazech (otoky, zhmožděniny, vyvrtnutí, podvrtnutí). V oleji se nacházejí extrakty a látky zejména z těchto bylin: Kafrovník lékařský – obsahové látky mají dráždivé účinky na kůži, čímž způsobuje její překrvení. Rychle se vstřebávají do kůže a urychlují průběh zánětlivého procesu tím, že zrychlují absorpci zánětu. Levandule lékařská – obsahuje třísloviny a silice, jež pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek. Blahovičník kulatoplodý – jeho silice mají desinfekční a antiseptický účinek, mírně dráždí kůži a způsobují zčervenání a pocit tepla Máta peprná – Listy máty obsahují silici s hlavními složkami, které mají blahodárné účinky na pomoc při křečích svalstva a tlumení bolestí. Jalovec obecný – aktivuje lymfatický systém odstraňující toxické látky a urychluje regeneraci.

Aplikuje se několikrát denně. Vhodné je přípravek zcela vmasírovat a nechat působit. Nepoužívat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku a při kožních onemocněních. Zabraňte kontaktu se sliznicemi a očima. Pouze k zevnímu použití. Skladujte mimo dosah dětí a otevřenou skladujte v chladu. Není určeno pro děti do 3 let.

Jalovcový masážní olej mandlový GLO naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. a) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   22.8.2023