ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Neocide spray

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Neocide spray, který na trh v České republice uvádí společnost Neofyt spol. s r.o.  

Výrobek NEOCIDE SPRAY, obsahující mj. oktenidin 0,1 % a fenoxyethanol 1 %, prezentovaný jako „antiseptikum k ošetření povrchových poranění a desinfekci pokožky“.

V textu na obalu jsou mj. uvedeny tyto informace:
Výrobek NEOCIDE SPRAY je antiseptikum k ošetření povrchových poranění a desinfekci pokožky. Je vhodný pro ošetření drobných akutních poranění (škrábance, odřeniny, řezné rány) a popálenin (i po slunění.) Spray je možno použít i k ošetření chronických ran (bércové vředy apod.) nebo k desinfekci ran po bodnutí (kousnuti) hmyzem. Výrobek se používá i k desinfekci pokožky před invazivními zákroky a proti zánětům pokožky (akné apod.) Složky výrobku po nanesení vytvoří protektivní vrstvu, která chrání před infekcemi způsobenými bakteriemi a mikroskopickými kvasinkovými plísněmi a omezuje možnost průniku další kontaminace do místa poranění.

Široké spektrum účinnosti: U účinné látky oktenidin je dlouhodobou zkušeností potvrzena účinnost proti gramnegativním i grampozitivním bakteriím, plísním, kvasinkám a některým virům. Účinnost není snížena ani přítomností sekretů, nekrotických tkání nebo zbytků nečistot.

Rychlý nástup působení a dlouhodobý účinek: fungicidní účinek a účinek proti gramnegativním bakteriím nastává již po 30 s. Bez vzniku rezistencí.

Použití: rovnoměrně nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Ošetřené místo jo možno překrýt vhodnou náplastí nebo obvazovým materiálem. Aplikaci je možné provést opakovaně během dne podle potřeby.

Oddělení dozoru nad reklamou
4. 12. 2013

Aktualizace dokumentu dne 3. 1. 2014

Oddělení dozoru nad reklamou
3. 1. 2014