ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Evellgyn roztok

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Evellgyn, roztok, který na trh v České republice uvádí společnost NewWaterMeaning s.r.o.  

Výrobek Evellgyn, roztok, obsahující chlornan sodný, na jehož etiketě je mj. prezentováno toto tvrzení: „specifické i nespecifické záněty pochvy, i vulvy – bakteriálního i mykotického původu“, „podpora hojení sliznic, akutních či chronických ran“, „Přípravek Evellgyn poskytuje komplexní a rychlou pomoc (má široké spektrum účinku – likviduje bakterie – včetně rezistentních kmenů, viry, kvasinky a spory), je připraven k okamžitému použití – do 20minut po oplachu či výplachu odstraní nepříjemné pálení, svědění a pomáhá proti výtoku.“, „Působí nejen proti škodlivým bakteriím a kvasinkám, ale také podporuje hojení chronických i akutních defektů tkáně po chirurgických výkonech.“, „Lze jej používat při chorobných stavech (specifických i nespecifických zánětech pochvy i vulvy), případně ve spojení se specifickými léčbami, tak pomáhá zmírňovat komplex příznaků nemoci: svědění, pálení, bolest a podráždění“, Přípravek Evellgyn je vhodný jako prevence po návštěvě bazénu, po menstruaci, po a před pohlavním stykem, před a po operačním gynekologickém zákroku (zavádění pesarů, IUD, epiziotomie), v obdobá šestinedělí či během léčby antibiotiky.“ tedy tvrdí, že má léčebné nebo preventivní vlastnosti v případě onemocnění lidí nebo zvířat a tím naplňuje definici léčivého přípravku dle zákona o léčivech.

V textu na obalu a dalších písemných informacích distribuovaných spolu s výrobkem jsou mj. uvedeny tyto informace:

Použití: Dezinfekce pro intimní hygienu – intimní vaginální oplach a výplach – roztok (bezbarvá kapalina)
-
pro běžnou hygienu výplachy 1-2krát týdně
- pro intimní hygienu na konci menstruace
- oplachy i výplachy vnějších i vnitřních rodidel
- specifické i nespecifické záněty pochvy i vulvy - bakteriálního i mykotického původu
- před a po operačním gynekologickém zákroku
- podpora hojení sliznic, akutních či chronických ran
- v období šestinedělí (oplach hráze 1-2krát denně)

Přípravek Evellgyn poskytuje komplexní a rychlou pomoc (má široké spektrum účinku – likviduje bakterie – včetně rezistentních kmenů, viry, kvasinky a spory), je připraven k okamžitému použití – do 20 minut po oplachu či výplachu odstraní nepříjemné pálení, svědění a pomáhá proti výtoku. Také odstraňuje zápach.
Působí nejen proti škodlivým bakteriím a kvasinkám, ale také podporuje hojení poškozené vaginální sliznice, a svým sekundárním terapeutickým účinkem napomáhá hojení chronických i akutních defektů tkáně po chirurgických výkonech.
Lze jej používat při chorobných stavech (specifických i nespecifických zánětech pochvy i vulvy), případně ve spojení se specifickými léčbami, tak pomáhá zmírňovat komplex příznaků nemoci: svědění, pálení, bolest a podráždění.
Přípravek Evellgyn je vhodný jako prevence po návštěvě bazénu, po menstruaci, po a před pohlavním stykem, před a po operačním gynekologickém zákroku (zavádění peasarů, IUD, epiziotomie), v období šestinedělí či během léčby antibiotiky.

Přípravek Evellgyn je možní použít buď jako oplach intimních partií nebo jako výplach.

Oddělení dozoru nad reklamou
13. 10. 2014