ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

DebriEcaSan roztok

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku DebriEcaSan, roztok, který na trh v České republice uvádí společnost NewWaterMeaning s.r.o.  

Výrobek DebriEcaSan, roztok, obsahující chlornan sodný, na jehož etiketě je mj. prezentováno toto tvrzení: „DEBRIECASAN – tekutý prostředek pro aplikaci na rány k použití u ran, u nichž byla porušena dermis a má sekundární terapeutický účinek.“a „DEBRIECASAN je superoxidovaný roztok, který se aplikuje na poraněnou kůži nebo sliznici – popáleniny, odřeniny, za účelem snížení rizika infekce, sepse nebo hniloby. Snižuje mikrobiální zátěž ran a vytváří vlhké prostředí, čímž napomáhá organizmu rozvinout vlastní proces hojení.", tedy tvrdí, že má léčebné nebo preventivní vlastnosti v případě onemocnění lidí nebo zvířat a tím naplňuje definici léčivého přípravku dle zákona o léčivech.

V textu na obalu a dalších písemných informacích distribuovaných spolu s výrobkem jsou mj. uvedeny tyto informace:
DEBRIECASAN – tekutý prostředek pro aplikaci na rány k použití u ran, u nichž byla porušena dermis a má sekundární terapeutický účinek

Využití: DEBRIECASAN je superoxidovaný roztok, který se aplikuje na poraněnou kůži nebo sliznici – popáleniny, odřeniny, za účelem snížení rizika infekce, sepse nebo hniloby. Snižuje mikrobiální zátěž ran a vytváří vlhké prostředí, čímž napomáhá organizmu rozvinout vlastní proces hojení.

Účinné látky: Chlornan sodným max. 300 mg na 1 litr
Složení: Voda 99,8%, kyselina chlorná, chlornan sodný 0,03%, chlordioxid, chlorid sodný

Návod na použití: Aplikujte neředěný roztok DebriEcaSan na poraněná místa umýváním, potíráním, navlhčeným tamponem, přiložením gázy navlhčené v roztoku nebo vlhkou terapii podle potřeby i vícekrát denně.

Oddělení dozoru nad reklamou
9. 10. 2014