D3 +K2 + RYBÍ OLEJ

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku D3 +K2 + RYBÍ OLEJ dovozce Eva Sojková, IČ: 15377971, se sídlem Karla Tomana 823, 272 04 Kladno.

D3 +K2 + RYBÍ OLEJ

název: D3 +K2 + RYBÍ OLEJ

velikost balení: 60 kapslí

forma výrobku: želatinové kapsle

 kvalitativní a kvantitativní složení (1. želatinová kapsle):

Olej z tresčích jater (obsahuje EPA 31 mg, DHA 39 mg, vitamin A 131 μg) ……….. 437,4 mg

vitamin K2 (menachinon-7 - získávaný ze zfermentované sóji) …………………………. 75 μg

vitamin D3 (cholekalciferol) ……………………………………………………………………………… 50 μg

želatinová kapsle (rybí želatina, glycerin, voda, oxid železitý)  ………………………… 180 mg

slunečnicový olej ……………………………………………………………………………………………… 60 mg

triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT) ………………………………………………. 2,5 mg

účel použití výrobku: Přípravek se používá k doplnění denní doporučené dávky omega-3 mastných kyselin a vitaminů A, K2 a D3. Doplněk stravy podporuje normální činnost krevního oběhu, přispívá k zachování zdravých zubů, kostí a zraku a je obzvláště vhodný pro osoby, které denně netráví na slunci více než 15 minuta/nebo používají krémy s UV filtrem, dále pak pro fyzicky aktivní osoby a seniory.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Příbalový leták:

D3 + K2 + RYBÍ OLEJ

doplněk stravy

Doplněk stravy D3 + K2 + RYBÍ OLEJ obsahuje olej z tresčích jater, který je zdrojem omega-3 mastných kyselin (mimo jiné také zdraví prospěšných kyselin EPA a DHA) a vitaminu A v přírodní formě. Recepturu přípravku doplňuje vysoká dávka (100% denní referenční hodnoty příjmu) přírodního vitaminu K2 v jeho nejúčinnější a nejlépe vstřebatelné formě menachinon-7. Přípravek obsahuje také velmi vysokou dávku vitaminu D3 (až 2000 jednotek v jedné kapsli). Omega-3 mastné kyseliny patří do skupiny polynenasycených mastných kyselin a tzv. esenciálních mastných kyselin (EMK), jejichž pravidelný příjem je pro organismus nezbytný.

Testy prokázaly, že pravidelný příjem omega-3 mastných kyselin podporuje normální fungování organismu. Podobně důležitý je také pravidelný příjem vitaminu K2, který si lidský organismus není schopný sám syntetizovat. Tento vitamin je nezbytný pro zdravé kosti a má pozitivní vliv na srážlivost krve. Vitamin D plní důležitou roli při regulaci hladiny vápníku a fosforu v organismu a přispívá k normálnímu růstu a mineralizaci kostí. Vitaminy D a A kromě toho také podporují normální fungování imunitního systému.

Přípravek se používá k doplnění denní doporučené dávky omega-3 mastných kyselin a vitaminů A, K2 a D3. Doplněk stravy podporuje normální činnost krevního oběhu, přispívá k zachování zdravých zubů, kostí a zraku a je obzvláště vhodný pro osoby, které denně netráví na slunci více než 15 minut a/nebo používají krémy s UV filtrem, dále pak pro fyzicky aktivní osoby a seniory.

Kapsle jsou vyrobeny z lehce stravitelné rybí želatiny. Obsah 60 ks – 2 měsíční dávka.

Účinky: EPA a DHA:

Podporují normální činnost srdce (pozitivní účinky se dostavují při užívání 250 mg EPA a DHA denně) o Pomáhají udržet normální hladinu krevního tlaku (nepřekračujte doporučenou denní dávku 5g EPA + DHA) Pomáhají udržet normální hladinu triglyceridů v krvi (nepřekračujte doporučenou denní dávku 5g EPA + DHA) DHA:

Podporuje činnost mozku (pozitivní účinky se dostavují při užívání 250 mg DHA denně) o Přispívá k zachování dobrého zraku (pozitivní účinky se dostavují při užívání 250 mg DHA denně) Vitamin D:

Přispívá k řádnému vstřebávání vápníku a fosforu

Pomáhá udržet normální hladinu vápníku v krvi

Přispívá k zachování zdravých kostí

Přispívá k zachování zdravých zubů Přispívá k normální funkcí imunitního systému Podílí se na procesu buněčného dělení

Přispívá k normální srážlivosti krve

Přispívá k normální funkci svalů

Vitamin K:

Přispívá k zachování zdravých kostí

Vitamin A:

Přispívá k řádnému vstřebávání železa

Přispívá k normální funkci sliznic

Přispívá k zachování zdravé pokožky

Přispívá k zachování dobrého zraku Přispívá k normální funkci imunitního systému Podílí se na procesu specializace buněk

Složky a jejich charakteristika:

Olej z tresčích jater - tekutý olej je zdrojem esenciálních nenasycených omega-3 mastných kyselin (ENMK - náš organismus nezbytně potřebuje, ale nedokáže si je vyrobit) včetně těch nejdůležitějších jako je kyselina eikosapentaenová (EPA) nebo kyselina dokosahexaenová (DHA), dále pak obsahuje také omega-6 kyseliny a vitaminy A a D. ENMK mají protizánětlivé účinky, pozitivní vliv na imunitní systém, snižují hladinu triglyceridů a „špatného" cholesterolu (LDL) v krvi a naopak zvyšují hladinu „dobrého" cholesterolu (HDL). Pravidelný příjem těchto kyselin, které také snižují riziko výskytu Alzheimerovy choroby nebo demence, se doporučuje seniorům.

Vitamin A - je nezbytnou složkou přijímané potravy a v organismu odehrává velmi důležitou roli. Pečuje o zdraví kostí, vlasů, zubů a dásní. Nedostatek vitaminu A vede např. k vysycháni a rohovatěni pokožky nebo k vyšší lámavosti nehtů. Vitamin A je také silným antioxidantem, který chrání buňky před negativními účinky volných radikálů.

Vitamin K2 (menachinon) - patři do skupiny vitaminů označovaných písmenem K. Kromě tohoto vitaminu patří do skupiny také K1 (fylochinon) nebo K3 (menadion). Zatimco K1 se vyskytuje v listové zelenině a «2 v mase nebo fermentovaných zeleninových výrobcích, K3 je získáván synteticky a není vhodný ke konzumaci. Vitamin K ovlivňuje metabolismus vápniku v celém organismu, jeho hlavní úlohou je totiž modifikace bilkovin, díky které ho mohou vstřebávat. Vitamín K1 se podílí na aktivizaci bílkovin vázajících vápník předevšim v játrech, vitamin K2 pak plní stejnou roli v jiných částech těla. Při nízké hladině vitaminu K2 se vápník neusazuje v kostech ale v tepnách, což vede k osteoporóze, ischemické chorobě srdeční, neurodegenerativním onemocněním a dalším nemocem srdce nebo ledvin. Zatímco vitamin K1 je obtížně vstřebatelný a z jater se do krevního oběhu nedostává, vitamin K2 ve formě dobře vstřebatelného menachinonu-7 (MK-7) je distribuován v krvi po celém organismu, díky čemuž snadno proniká také do mimojaternich tkání, jako např. kostí nebo žilních stěn.

Vitamin D3 - patří do skupiny steroidů rozpustných v tucich, jež jsou nezbytné k zachování normální funkce imunitního systému a normálnímu chodu metabolismu vápníku a fosforu v organismu, což je nezbytné pro zdravé kosti. Vitamin D reguluje hladinu vápníku v krvi tím, že zvyšuje hladinu fosfátů v trávicí soustavě a zlepšuje vstřebávání vápníku a fosforu z trávicí soustavy. Pň nedostatku vitaminu D neni vápník přijímaný ve stravě plně využíván. Vitamin D je také nezbytný v procesu kostnatění, protože usnadňuje transformaci organického fosforu na neorganický a podporuje vznik látek potřebných k růstu kostí. Nedostatek vitaminu D v organismu má také negativní vliv na imunitní systém (zvláště v případě osob starších 35 let).

Složení: Olej z tresčích jater, želatinová tobolka (rybí želatina, glycerin - hygroskopická látka, voda, oxid železitý - barvivo), slunečnicový olej, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT), vitamin K2 (menachinon-7 - získávaný ze zfermentované sóji), vitamin D3 (cholekalciferol).

Způsob užívání: 1 kapsli denně v průběhu jídla nebo po jídle. Určeno pro dospělé a děti od 14 let.

Upozornění: Těhotné ženy, kojící matky nebo lidé užívající léky proti tvorbě krevních sraženiny by se měli před užitím přípravku poradit se svým lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nejedná se o lék, nemá vlastnosti prevence, ošetřování, léčby nebo vyléčení lidských nemocí. Neni určeno jako náhrada pestré stravy. Vyvážená strava a zdravý životní styl jsou velmi důležité pro udržení pevného zdraví. Přípravek se nesmí užívat současně s jinými přípravky s vitaminem D nebo K. Přípravek se nesmí užívat při ledvinových kamenech, hyperkalcémii nebo alergii na kteroukoliv složku přípravku. Popisované pozitivní účinky se dostavuji při uživáni 1 kapsle denně.

Obsah balení: 60 kapslí          1 kapsle

Olej z tresčích jater obsahující: EPA - kyselina eikosapentaenová DHA - kyselina dokosahexaenová Vitamin A (ekvivalent retinolu)   437,4 mg 31 mg 39 mg 131 ug (16%RHP)

Vitamin K2 (menachinon-7)   75 ug (100% RHP)

Vitamin D3 (cholekalciferol)  50 pg (2000 jednotek) (1000% RHP)

RHP = referenční hodnota příjmu

Skladování: Uchovávejte v suchu a temnu při pokojové teplotě, mimo dosah dětí. Spotřebujte do data uvedeném na obalu.

Výrobce: Inventia PT Sp. z o.o., Lešna 11,83-041 Žutawka, Poland

Distributor v ČR a SR: Eva Sojková, Karla Tomana 823,272 04 Kladno 4, Czech Republic XBwSf tel.: +420 775 373 379 email: info@nezestarni_cz: www.nezestarni.cz

Obal:

Vitamin D3 + K2 + RYBÍ OLEJ

60 ks - 2 měsíční dávka.

Doplněk stravy obsahuje olej z tresčích jater, který ie zdrojem omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA), vitaminu A v přírodní formě, vysokou aávku vitaminu D3 a vitamin K2 v jeho nejúčinnější a nejlépe vstřebatelné formě menachinon-7.

Doplněk stravy podporuje normální činnost krevního oběhu, přispívá k zachován! zdravých zubů, kostí a zraku a je obzvláště vhodný pro osoby, které denně netráví na slunci více než 15 minut anebo používají krémy s UV filtrem, dále pak pro fyzicky aktivní osoby a seniory. Způsob užívání: 1 kapsle denně v průběhu jídla nebo po jídle. Určeno pro dospělé a děti od 14 let. Upozorněni: Těhotné ženy, kojící matky nebo lidé užívající léky proti tvorbě krevních sraženin by se měli před užitím přípravku poradit se svým lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Vyvážená strava a zdravý životni styl jsou velmi důležité pro udržení pevného zdraví. Přípravek se nesmí užívat současně s jinými přípravky s vitaminem D nebo K. Přípravek se nesmí užívat při ledvinových kamenech, hyperkalcémii nebo alergii na kteroukoliv složku přípravku.

 

NUTRIČNÍ HODNOTY

1 kapsle

Olej z tresčích jater obsahující: EPA - kyselina eikosapentaenová

DHA - kyselina dokosahexaenová Vitamin A (ekvivalent retinolu)

437,4 mg 31 mg 39 mg

131 ijq (16 % RHP)

Vitamin K2 (menachinon-7)

 

Vitamin D3 (cholekalciferol)

 

           

RHP "referenční hodnota příjmu

Čistá hmotnost: 40,80 g

Skladování: Uchovávejte v suchu a temnu při pokojové teplotě, mimo dosah děti.

Spotřebujte do data uvedeném no obalu. Složení: viz. INGREDIENTS.

Výrobce: Inventia® PT Sp. z o.o. Poland, 83-041 Žutawka, ul. Lešno 11.

Distributor ČR, SR: Eva Sojková, Karla Tomana 823,272 04 Kladno 4,

tel.: +420 775 373 379, email: info@nezestarni_cz, www.NEZESTARNI.cz

Výrobek D3 +K2 + RYBÍ OLEJ naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou 

21.11.2019