ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Carine ProBiotic

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Carine ProBiotic, který na trh v České republice uvádí společnost Fide s.r.o.  

Výrobek CARINE ProBiotic, obsahující 1,5 g superabsorbentu v kombinaci se stabilizovanou laktobacilovou kulturou, na jehož etiketě je mj. prezentováno toto tvrzení: „Odstraňuje kvasinkové infekce pochvy“, tedy tvrdí, že má léčebné nebo preventivní vlastnosti v případě onemocnění lidí nebo zvířat a tím naplňuje definici léčivého přípravku dle zákona o léčivech.

V textu na obalu a dalších písemných informacích distribuovaných spolu s výrobkem jsou mj. uvedeny tyto informace:

Carine new ProBiotic
Podporuje zdraví sliznice pochvy a močových cest
Ultra wings
Odstraňuje kvasinkové infekce pochvy
Carine ProBiotic revoluce v dámské intimní hygieně!

Unikátní kombinace dámské hygienické vložky a probiotik. Vložky obsahují čistou probiotickou kulturu Lactobacillus acidophilus. Probiotika jsou přátelské bakterie, které udržují rovnováhu poševního prostředí. Probiotika jsou přirozenou a nezbytnou složkou vaginální sliznice.

Carine ProBiotic přináší:- spolehlivou ochranu poševní sliznice při menstruaci- komfortní aplikaci prospěšné mikroflóry, -obnovu rovnováhy vaginální mikroflóry přirozenou cestou. Vyvinuto k péči o intimní zdraví žen.

Vložky Probiotic jsou určené pro pravidelné použití. Jediný produkt tohoto typu na trhu.

Oddělení dozoru nad reklamou
27. 8. 2014