ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

CalMag s Melatoninem

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku CalMag s Melatoninem výrobce Adelle Davis, se sídlem Kutuzovova 5/A, 83 103 Bratislava, Slovensko

název: CalMag s Melatoninem

velikost balení: 200 g

forma výrobku: Práškový nápoj

kvalitativní a kvantitativní složení (1 dávka, 8 g):

vápník (glukonan vápenatý) ………..………………….. 500 mg

hořčík (uhličitan hořečnatý) ……………….…………… 250 mg

vitamín C (kyselina L-askorbová) …………………….. 250 mg

melatonin ………………………………………………..…………. 1 mg

kyselina citronová …………………………………………. 1000 mg

účel použití výrobku: přispívá k normální srážlivosti krve a ke správné látkové výměně důležité pro tvorbu energie.  Rovněž přispívá k normálnímu fungování svalů a ke správnému fungování trávicích enzymů a hraje roli v procesu dělení a specializace buněk, má příznivý vliv na činnost srdce, nervové soustavy a svalů, je velmi důležitým prvkem pro dobrý stav organismu a metabolismu energie pomáhá při udržování pevných kostí, dostatek hořčíku je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí, udržuje v dobrém stavu oběhový systém, přispívá ke zkrácení času potřebného k usnutí, přispívá k zmírnění subjektivních pocitů únavy po dlouhé cestě letadlem do jiného časového pásma

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

ADELLE DAVIS

CalMag s Melatoninem

Práškový nápoj z vápníku a hořčíku s vitamínem C a melatoninem, který přispívá ke zlepšení kvality spánku a napomáhá usínání.

100% BEZLAKTÓZOVÝ 100% VEGAN 100% BEZ LEPKU 10% BEZ GMO

200 g

FUNGIJÍCÍ MINERÁLY

INSPIROVÁNO PŘÍRODOU

Vápník (calcium) přispívá k normální srážlivosti krve a ke správné látkové výměně důležité pro tvorbu energie.  Rovněž přispívá k normálnímu fungování svalů a ke správnému fungování trávicích enzymů a hraje roli v procesu dělení a specializace buněk. Hořčík (magnesium) má příznivý vliv na činnost srdce, nervové soustavy a svalů. Je velmi důležitým prvkem pro dobrý stav organismu a metabolismu energie. Pomáhá při udržování pevných kostí. Dostatek hořčíku je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém. Vitamin C neboli kyselina askorbová, je vitamín, který má množství pozitivních účinků na lidský organismus. Melatonin přispívá ke zkrácení času potřebného k usnutí. Přispívá k zmírnění subjektivních pocitů únavy po dlouhé cestě letadlem do jiného časového pásma.

Dávkování: Užívejte 1 dávku denně těsně před spaním.

Skladování: Uchovávejte na suchém místě, tmavém a chladném místě do 25°C v dobře uzavřeném obalu.

Upozornění: POZOR! Užívejte tento výrobek výhradně před spaním. NESM9 se užívat během pracovní doby. Nepijte ho při obsluze strojů a před jízdou autem. Uchovávejte mimo dosah malých dětí! Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

Prohlášení o alergenech: Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obiloviny a arašídy. Neobsahuje lepek.

Minerální doplněk stravy

Výživové hodnoty

Denní dávka: 2 čajové lžičky (8 g)

Obsah balení: 25 denních dávek

Obsah v denní dávce  1 dávka 8 g     *RHP%

Vápník 500 mg            63%

Hořčík 250 mg            67%

Vitamín C        250 mg            313%

Melatonin       1 mg    -

*referenční hodnota příjmu založená na denním příjmu dospělého 8400 kJ/2000 kcal

Složení: glukonát vápenatý, uhličitan hořečnatý, kyselina L-askorbová, regulátor kyselosti (kyselina citrónová)

Pokyny: Připravit tento produkt je tak jednoduché jako připravit čaj.

1. Nejprve silně protřepejte dózu.

2. Do hrnku nasypte dvě čajové lžičky prášku s do ½ zalejte vařící vodou.

3. Míchejte, dokud není tekutina čirá.

4. Přidejte džus nebo dolejte vodou a vložte sáček bylinkového čaje.

Výrobce: Adelle Davis, s.r.o.

Karlovarská 63

841 04 Bratislava

Slovenská republika

www.adelledavis.cz

Minimální trvanlivost do:

 

Výrobek CalMag s Melatoninem naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   1.4.2022