ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Allegra Melatonin 6 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Allegra Melatonin 6 mg dovozce Woykoff, a.s. se sídlem Hauptova 594, 156 00 Praha – Zbraslav – Zbraslav, IČO: 274 35 229

 

název: Allegra Melatonin 6 mg

velikost balení: 30 pastilek

forma výrobku: pastilky

kvalitativní a kvantitativní složení (pastilka):

Melatonin…………………………………………………………………………. 6 mg

Xylitol ……………………………………………………………………………353 mg

mikrokrystalická celulóza ……………………………………………..………. 58 mg

stearan hořečnatý ………………………………………………………..……. 10 mg

pomerančové aroma ………………………………………………………….. 23 mg

účel použití výrobku: Přispívá k době nutné pro usnutí.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

MELATAONIN 6 mg,

Pastilky pro příjemné usnutí s pomerančovou příchutí

30 pastilek

Allegra®

Doplněk stravy se sladidly s obsahem 6 mg MELATONINU, který přispívá ke zkrácení doby pro usnutí. Příznivého účinku se dosáhne při konzumaci 1 mg melatoninu před spaním

Výhradní distributor: WOYKOFF, a.s., Hauptova 594, 156 00 Praha 5 Zbraslav Česká republika

www.woykoff.com, info@wykoff_com

Číslo šarže:

Minimální trvanlivost do:

MELATONIN allegra® 6 mg

Nutriční informace

V 1 pastilce

V ¼ pastilky, tj. v jedné denní dávce

%DRHP

Melatonin

6 mg

1,5 mg

*

% DRHP - % denní referenční hodnota příjmu

* DRHP není stanovena

Složení: sladidlo: xilitol (nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky), plnidlo: mikrokrystalická celulóz, aroma: pomeranč, melatonin, protispékavá látka: stearan hořečnatý rostlinného původu.

Dávkování ¼ pastilky denně.

Upozornění: Není určeno pro děti. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Další informace a varování najdete v příbalovém letáku uvnitř balení.

Ukládat mimo dosah dětí.

Uchovávejte v suchu při teplotě 15-25°C. Chraňte před světlem a přímým slunečním zářením.

30 pastilek s pomerančovou příchutí

Hmotnost obsahu: 13,5 g.

Příbalový leták:

MELATONIN allegra 6 mg

Doplněk stravy se sladidly

Vážený spotřebiteli, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí doplňku stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg. Jeho koupí jste učinil (-a) správný krok ke zlepšení Vašeho spánku a spánkového cyklu.

K podpoře účinků bude zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

Přečtěte si prosím podrobně příbalový leták,

Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg užívejte dle doporučení,

Dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho lékaře, případně lékárníka.

Příbalová informace: Čtěte pozorně celou přiloženou příbalovou informaci, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg užíván v souladu s předepsaným dávkováním. Příbalovou informaci si ponechejte, možná si ji budete potřebovat přečíst znovu. V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V této příbalové informaci naleznete:

1. Co je doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg,

2. Proč právě doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg?

3. Kdy je vhodné doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg užívat?

4. Jak doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg správně užívat?

Allegra MEALTONIN 6 mg

Aktivní látka: melatonin 6 mg

30 pastilek s pomerančovou příchutí

Složení: sladidlo: xylitol (nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky), plnidlo: mikrokrystalická látka, aroma pomeranč, melatonin, protispékavá látka stearan hořečnatý rostlinného původu.

1. Col je doplněk stravy se sladidly allgra MELATONIN 6 mg?

Allegra MELATONIN 6 mg je doplněk stravy se sladidly s obsahem neurohormonu melatonin, jež přispívá k rychlejšímu nástupu spánku. Melatonin napomáhá zkrácení doby usínání tzv. hypnagogiam. Tato fáze navazuje na NREM spánkovou fázi, která přechází do REM fáze, což je etapa spánku, kdy se nejčastěji zdají sny. Příznivého účinku, tedy zkrácení doby usínání dosáhnete od množství 1 mg – a to před spaním!

2. Proč právě doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg?

Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg byl vyvinut podle nejnovějších poznatků a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje melatonin, což je endogenní látka, kterou si lidé vytvářejí v epifýze. Přírodní produkce melatoninu je přímo spojena s expozicí světla. Při přítomnosti modrého světla (slunečního záření nebo umělého světla) je produkce melatoninu inhibována. Když se sníží intenzita světla, melatonin se začne přirozeně produkovat. Schopnost tvorby melatoninu se s narůstajícím věkem postupně snižuje. Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN6 mg je ve formě snadno rozpustných pastilek s pomerančovou příchutí, pro snadné užívání bez zapití a rychlejšímu nástupu účinků díky vstřebávání ústní sliznicí.

3. Kdy je vhodné doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg užívat?

Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 6 mg nekombinujte s jinými hypnotiky, sedativy a anxiolytiky (deriváty benzodiazepinu a propandiolů)! Po použití pastilky dodržujte již klidový režim, nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu a čaj, optimálně ulehněte na lůžko s knihou. Pamatujte, že sledování LCD displejů (televize, tablet, telefon) narušuje proces usínání, neboť vyzařuje modré

světlo, které brání produkci melatoninu. Melatonin může při dlouhodobém užívání ve velmi ojedinělých případech ovlivňovat glukózovou rezistenci. Pokud náš doplněk stravy užíváte déle než tři měsíce, poraďte se se svým lékařem.

 Výhradní distributor: WOYKOFF, a.s. Hauptova 594 156 00 Praha 5 Zbraslav Česká republika info@woykoff_com, www.woykoff.com

 

Výrobek Allegra Melatonin 6 mg  naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   13.5.2022