ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

allegra MELATONIN 3 mg NEW

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku allegra MELATONIN 3 mg NEW dovozce Woykoff, a.s. se sídlem Praha – Zbraslav, Hauptova 594, PSČ 156 00, IČO: 274 35 229

 

název: allegra MELATONIN 3 mg NEW

velikost balení: 30 pastilek

forma výrobku: pastilky

kvalitativní a kvantitativní složení (1 pastilka):

Melatonin …………………………………..…………………….………………… 3 mg

Xylitol …………………..………………………………..…………………………. 316 mg

mikrokrystalická celulóza …………………………………..…………………….. 58 mg

inulin …………………………………………………………….………………….. 40 mg

stearan hořečnatý ………………………………………………………………… 10 mg

pomerančové aroma …………………………...…………………………………. 23 mg

účel použití výrobku: Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Obal:

MELATONIN 3 mg NEW

Pastilky pro příjemné usnutí s pomerančovou příchutí

30 pastilek

Allegra ®

Doplněk stravy se sladidly

S obsahem 3 mg MELATONINU, který přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí.

Příznivého účinku se dosáhne při konzumaci 1 mg před spaním.

Nutriční informace V 1 pastilce V 1/2 pastilky tj. v jedné denní dávce %DRHP
Melatonin 3 mg 1,5 mg *

% DRHP - % denní referenční hodnota příjmu

*DRPH není stanovena

Složení: sladidlo: xylitol (nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky), plnidlo: mikrokrystalická celulóza, inulin, aroma: pomeranč, melatonin, protispékavá látka: stearan hořečnatý rostlinného původu.

Dávkování: ½ pastilky denně

Upozornění: není určeno pro děti. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Další informace a varování najdete v příbalovém letáku uvnitř balení. Ukládat mimo dosah dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě 15 – 25 C. Chraňte před světlem a přímým slunečním zářením.

30 pastilek s pomerančovou příchutí

Hmotnost obalu: 13,5 g

Výhradní distributor: WOYKOFF a.s., Hauptova 594, 156 00 Praha 5 Zbraslav Česká republika

www.woykoff.com, info@woykoff_com

Příbalový leták:

MELATONIN allegra 3 mg NEW Doplněk stravy se sladidly

Vážený spotřebiteli, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí doplňku stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW. Jeho koupí jste učinil správný krok ke zlepšení vašeho spánkového cyklu.

K podpoře účinků bude potřeba Vaší aktivní spolupráce:

Přečtěte si prosím podrobně příbalový leták,

Doplněk stravy se sledidly allegra MELATONIN 3 mg NEW užívejte dle doporučení,

Dodržujte důsledně další doporučení Vašeho lékaře, případně lékákníka.

Příbalová informace:

Čtěte pozorně celou přiloženou příbalovou informaci, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW užíván v souladu s předepsaným dávkováním. Příbalovou informaci si ponechejte, možná si ji budete potřebovat přečíst znovu. V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V této příbalové informaci naleznete:

1. Co je doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW?

2. Proč právě doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW?

3. Kdy je vhodné doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW užívat?

4. jak doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW správně užívat?

Allegra MELATONIN 3 mg NEW

Aktivní látka: melatonin 3 mg

30 pastilek s pomerančovou příchutí

Složení: sladidlo: xylitol (nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky), plnidlo: mikrokrystalická látka, inulin, aroma: pomeranč, melatonin, protispékavá látka stearan hořečnatý rostlinného původu.

1. Co je doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW?

allegra MELATONIN 3 mg NEW je doplněk stravy se sladidly s obsahem neurohormonu melatonin, jež přispívá k rychlejšímu nástupu spánku. Melatonin napomáhá zkrácení doby usínání tzv. hypnogogiam. Tato fáze navazuje na NREM spánkovou fázi, která přechází do REM fáze, což je ta etapa spánku, kdy se nejčastěji zdají sny. Příznivého účinku, tedy zkrácení doby usínání dosáhnete od množství 1 mg – a to před spaním!

Proč právě doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW?

Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW byl vyvinut podle nejnovějších poznatků a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje melatonin, což je endogenní látka, kterou si lidé vytvářejí v epifýze. Přírodní produkce melatoninu je spojena s expozicí světla. Při přítomnosti modrého světla (slunečního záření nebo modrého světla) je produkce melatoninu inhibována. Když se sníží intenzita světla, melatonin se začne přirozeně produkovat. Schopnost tvorby melatoninu se s narůstajícím věkem snižuje. Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW je ve formě snadno rozpustných pastilek s pomerančovou příchutí, pro snadné užívání bezy zapití a rychlejšímu nástupu účinku díky vstřebávání ústní sliznicí.

Kdy je vhodné doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW užívat?

doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW je určen osobám:

S potřebou zkrátit dobu nutnou k usnutí

Starším 55 let

Pracujícím na nočních směnách

Jak doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW správně užívat?

Užívejte ½ pastilky denně. Pastilku užijte 1,5 hodiny před plánovaným usnutím. Pastilku v ústech dobře rozkousejte nebo vycucejte. Pokud Vám tato forma nevyhovuje, polkněte pastilku v celku a zapijte dostatečným množstvím vody. V tomto případě počítejte s možným pozdějším nástupem účinku.

Doplněk stravy se sladidly allegra MELATONIN 3 mg NEW nekombinujte s jinými hypnotiky, sedativy a anxiolytiky (deriváty benzodiazepinu a propandiolů)!

Po použití pastilky dodržujte klidový režim, nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu a čaj, optimálně ulehněte na lůžko s knihou. Pamatujte, že sledování LCD displejů (televize, tablet, telefon) narušuje proces usínání, neboť vyzařuje modré světlo, které brání přirozené produkci melatoninu.

Melatonin může při dlouhodobém užívání ve velmi ojedinělých případech ovlivňovat glukózovou rezistenci. Pokud náš doplněk stravy užíváte déle než tři měsíce, poraďte se se svým lékařem.

WOYKOFF, a.s. Hauptova 594 156 00 Praha 5 Zbraslav Česká republika info@woykoff_com www.woykoff.com

Výrobek allegra MELATONIN 3 mg NEW naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   24.6.2022