ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Allegra Melatonin 3 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Allegra Melatonin 3 mg distributora Woykoff, a.s., se sídlem Hauptova 594, 156 00 Praha – Zbraslav, IČO: 274 35 229

název: Allegra Melatonin 3 mg

velikost balení: 30 pastilek

forma výrobku: pastilky

kvalitativní a kvantitativní složení (1 tableta, 450 mg):

melatonin……………………………………………………………………. 3 mg

xylitol ……………………………………………………………………………356 mg

mikrokrystalická celulóza  .…………………………………..………. 58 mg

stearan hořečnatý  ………………………………………………………. 10 mg

pomerančové aroma  ………………………………………………….. 23 mg

účel použití výrobku: Přispívá k době nutné pro usnutí. Je určen osobám: s potřebou zkrátit dobu nutnou k usnutí, starším 55 let, pracujícím na nočních směnách, vystaveným dlouhodobému stresu (studenti, manažeři, právníci, lékaři).

text příbalového letáku v českém jazyce:

Allegra MELATONIN 3 mg,

Doplněk stravy

Vážený spotřebiteli,

děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí doplňku stravy allegra MELATONIN 3 mg. Jeho koupí jste učinil(-a) správný krok ke zlepšení Vašeho spánku a spánkového cyklu.

Abyste jste svůj spánek zlepšili co nejrychleji, bude k tomu zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

přečtěte si prosím podrobně tento leták,

doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg užívejte dle doporučení,

dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho lékaře, případně lékárníka.

Příbalová informace:

Čtěte pozorně celý přiložený leták, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité. Tento doplněk stravy je volně prodejný. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg užíván v souladu s předepsaným dávkováním.

Leták si ponechejte, možná si ho budete potřebovat přečíst znovu.

V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V případě, že nedojde ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu, navštivte svého lékaře.

V této příbalové informaci naleznete:

1. Co je doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg?

2. Proč právě doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg?

3. Kdy je vhodné doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg užívat?

4. Jak doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg správně užívat?

allegra MELATONIN 3 mg

Účinná látka: melatonin 3 mg

30 pastilek s pomerančovou příchutí

Složení: xylitol (sladidlo), mikrokrystalická celulóza (plnidlo), aroma pomeranč, melatonin, stearan hořečnatý rostlinného původu (protispékavá látka).

Co je doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg?

allegra MELATONIN 3 mg je doplněk stravy s obsahem neurohormonu melatonin, který přispívá k době nutné pro usnutí.

2. Proč právě doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg?

Doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg byl vyvinut podle nejnovějších poznatků a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: bezpečnost, kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje melatonin, což je endogenní látka, kterou si lidé vytvářejí v epifýze. Melatonin ovlivňuje spánkový cyklus. Přírodní produkce melatoninu

je přímo spojena s expozicí světla. Při přítomnosti modrého světla (slunečního záření nebo umělého světla) je produkce melatoninu inhibována. Když se sníží intenzita světla, melatonin se začne přirozeně produkovat.

Schopnost tvorby melatoninu se s narůstajícím věkem postupně snižuje. To může být považováno za jeden z důvodů zvýšeného výskytu nespavosti ve vyšším věku a u osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi. Úprava jeho hladin pak na podkladě klinických studií vede u těchto osob k optimalizaci spánkového schématu a k jeho zvýšené kvalitě.

Snížená hladina melatoninu byla také zjištěna u pracovníků na nočních směnách a u studentů medicínských a právnických oborů.

Doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg je ve formě snadno rozpustných pastilek s pomerančovou příchutí, pro snadné užívání bez zapití a rychlejšímu nástupu účinku díky vstřebávání ústní sliznicí.

3. Kdy je vhodné doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg užívat?

doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg je určen osobám:

s potřebou zkrátit dobu nutnou k usnutí

starším 55 let

pracujícím na nočních směnách

vystaveným dlouhodobému stresu (studenti, manažeři, právníci, lékaři)

4.Jak doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg správně užívat?

Užívejte jednu ½ pastilky denně. Pastilku užijte 1,5 hodiny před plánovaným usnutím. Pastilku v ústech dobře rozkousejte nebo vycucejte. (pokud Vám tato forma nevyhovuje, polkněte pastilku v celku a zapijte dostatečným množstvím vody) V tomto případě počítejte s možným pozdějším nástupem účinku. Doplněk stravy allegra MELATONIN 3 mg nekombinujte s hypnotiky! Po užití pastilky dodržujte již klidový režim, nejezte, nepijte alkoholické nápoje, optimálně ulehněte na lůžko s knihou. Pamatujte že sledování LCD displejů (televize, tablet, telefon) narušuje proces usínání, neboť vyzařují modré světlo, které brání přirozené produkci melatoninu.

Výhradní distributor:

WOYKOFF, a.s.

Hauptova 594

156 00 Praha 5 Zbraslav

Česká republika

info@woykoff_com, www.woykoff.com

 

Výrobek Allegra Melatonin 3 mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   31.1.2022