ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Žádost o poskytnutí informací ze dne 23. 8. 2018

Žádost o poskytnutí informace týkající se kontrolních mechanismů ke zjištění střetu zájmu pracovníků SÚKL.  

1. Jaké kontrolní mechanismy mimo deklarace osobních zájmů pracovníků, Státní ústav pro kontrolu léčiv používá na kontrolu narušení střetu zájmu u svých pracovníků a Státního ústavu pro kontrolu léčiv jako celku?

2. Seznam pracovníků Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kteří byli (v posledních pěti letech) nebo jsou v obchodních nebo pracovně-právních vztazích se subjekty provádějící klinické hodnocení v ČR (Smluvní výzkumné organizace - CRO, farmaceutické firmy).

Poskytnuté informace

Ad 1) Ústav má podrobně rozpracovaná pravidla pro deklaraci osobních zájmů v interním předpisu S-026, Střet zájmů, která jsou povinni dodržovat všichni zaměstnanci. Kontrola dodržování vnitřních předpisů, a tudíž i samotného naplňování pravidel pro střety zájmů, je v souladu s ISO 9001, na kterou je Ústav certifikován.

Základní podstatou pravidel je, že každý zaměstnanec při svém zahájení působnosti v rámci Ústavu, musí své osobní zájmy deklarovat již při svém nástupu a následně je každoročně aktualizovat. Jeho další povinností je, pokud nastane situace, že se v průběhu roku dostane do střetu zájmu, musí provést okamžitou aktualizaci. Nadřízený má pak za povinnost deklarovaný střet zájmů vyhodnotit a střet zájmů zohledňovat při zadávání úkolů.

V případě jednání poradních orgánů, které můžou tvořit i externisté, je v rámci každého jednání jako první bod doložení střetu zájmů. Toto je pak součástí zápisu.

Pro poskytnutí informací požadovaných v bodě 2 žádosti nebyly splněny podmínky §17 odst. 5 zákona o svobodném přístupu k informacím.


Zveřejnil: Tiskové a informační oddělení