Reakce SÚKL

Reakce SÚKL na tiskovou zprávu FDA

FDA vydala tiskovou zprávu ke stažení Heparin sodium injection firmy Baxter Healthcare Corporation. SÚKL informuje o stavu v České republice.  

 

Reakce SÚKL na článek ČTK

Dne 6.3.2008 byl agenturou ČTK zveřejněn článek: "ČLK: Pojišťovny daly za léky zbytečně o 100 miliónů více". SÚKL by rád informace v článku doplnil a upřesnil.    

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 4.3.2008 byl v deníku MF Dnes  zveřejněn článek: " Začínají testy léku proti rakovině". SÚKL by rád informace v článku doplnil a upřesnil.  

 

Reakce SÚKL na reportáž ve Zprávách TV Prima

Dne 16.2.2008 byla ve Zprávách na TV Prima reportáž - "Dvaadvacet tisíc pacientů zemřelo ve Spojených státech kvůli léku Trasylol". Reportáž obsahovala zavádějící informace.  

 

Reakce SÚKL na články v českém tisku

Dne 14.2.2008 vyšla v českém tisku informace - "VZP zveřejnila seznam volně prodejných léků". Články však obsahovaly nepřesnou informaci.  

 

Reakce SÚKL na článek v deníku Šíp

Doplnění informací SÚKL k článku "Botox nosí smrt" z 13.2.2008  

 

Reakce SÚKL na článek ČTK

Dne 28.1.2008 byl agenturou ČTK zveřejněn článek o spotřebě léčiv v České republice. Článek však obsahoval nepřesné informace.  

 

Reakce SÚKL na reportáž - Události na ČT 1

V Událostech na ČT 1 v neděli 22.7.2007 v 19 hodin byla v reportáži s názvem Hormonální  antikoncepce a cigarety uvedena zavádějící infomrace.  

 

Stanovisko SÚKL k informacím o Tamiflu

Informace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) k problematice přípravku Tamiflu, který je v současné době medializován.  

 

Reakce na článek MfD z 15. listopadu 2006

Dne 15. 11. 2006 vyšel v MfD - Východní Morava, str. 02, článek autora Milana Liebigera s názvem Chybí testy na žloutenku.  

 

Vyjádření SÚKL ke článku v deníku Blesk

Dne 8. 11. 2006 zveřejnil deník Blesk text s názvem "Očkování proti chřipce zabíjelo!" Zveřejněný text obsahuje zkreslené údaje o souvislosti očkovací látky Vaxigrip.