Reakce SÚKL

Reakce SÚKL na článek Lidových novin

Státní ústav pro kontrolu léčiv upřesňuje informace uvedené v článku Lidových novin: "Na recept, či občanku? Jak kde", ze dne 5.5.2009.  

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 6.4.2009 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek pod názvem : "Za léky se platilo zbytečně moc, stát měl ceny snížit". V článku je však uvedena neúplná informace.     

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 28.11.2008 byl v deníku MF Dnes zveřejněn v příloze Zdraví článek pod názvem : "Testované léky". V článku je však uvedena mylná informace.    

 

Reakce SÚKL na článek ve Zdravotnických novinách

Vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv na článek publikovaný ve Zdravotnických novinách č.43: "Řádné hospodaření s veřejnými prostředky?", ze dne 27.10.2008.  

 

Reakce SÚKL na reportáž ČT1

Vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv na reportáž ČT1: " V Česku se prodává indický lék s falešnou dokumentací", ze dne 12.10.2008.  

 

Reakce SÚKL na článek na Aktuálně.cz

Dne 29.8.2008 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek "Soud vůbec poprvé zvýšil náhradu za smrt. Na 800 tisíc". V článku jsou však uvedeny mylné informace.  

 

Reakce SÚKL na článek ČTK

Vyjádření Státního ústavu pro kontrolu léčiv na článek ČTK: " Ústav pro kontrolu léčiv dostal pokutu 50.000 Kč za chybný tendr", ze dne 21.8.2008.  

 

Reakce SÚKL na články v tisku

Státní ústav pro kontrolu léčiv (dále SÚKL nebo Ústav) reaguje na články, které se objevily v médiích a chtěl by tak uvést na pravou míru publikované informace k ohlášenému zahájení revize systému cen a úhrad léčiv. Rád by také zodpověděl dotazy, které z těchto článků vyplývají.  

 

Reakce SÚKL na článek v Medical Tribune

Dne 9.6.2008 byl v Medical Tribune (18/2008) zveřejněn článek: „Pozoruhodná pravidla regulace sponzoringu“ . V článku jsou však uvedeny zavádějící informace.        

 

Reakce SÚKL na článek v deníku Aha!

Dne 23.5.2008 byl v deníku Aha! zveřejněn článek: "Prof. MUDr. Petr Zatloukal: Lék na rakovinu plic nedostane každý!". V článku jsou však uvedeny mylné informace.   

 

Reakce na články o generické substituci

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na články v tisku, které se zabývaly problematikou generické substituce.   

 

Reakce na článek v Šípu

Dne 17.4.2008 byl v deníku Šíp zveřejněn článek: „10 léků, kterých se rakovina bojí.“ V článku jsou však uvedeny zavádějící a mylné informace.  

 

Reakce SÚKL na článek na Aktuálně.cz

Dne 18.4.2008 byl na internetovém serveru Aktuálně.cz   zveřejněn článek. „Bude cenu léků dál určovat Julínek? I to rozhodne soud“. V článku jsou však uvedeny zavádějící a mylné informace.  

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 4. 4. 2008 byly v deníku MF Dnes zveřejněny články v příloze Zdraví pod názvem "100 léků, které opravdu fungují", "Lék na zvýšenou teplotu volte podle účinné látky" a "Bolí vás hlava? Pozor na předávkování léky". Státní ústav pro kontrolu léčiv vítá aktivity, které přispívají k edukaci široké veřejnosti v oblasti používání léčiv. V zájmu objektivního a nezkresleného poskytování informací o léčivech je povinnen upozornit na nepřesnost v titulku a také v článcích.  

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 7.3.2008 byl v deníku MF Dnes zveřejněn článek: "Příklady klamavých obchodních praktik". V článku jsou však uvedeny nepřesnosti.