Reakce SÚKL

Reakce SÚKL na článek deníku AHA!

Dne 18. 10. 2010 zveřejnil deník AHA! článek „100 nejúčinnějších léků na předpis!“. V článku jsou však uvedeny zavádějící či chybné informace.  

 

Reakce SÚKL na článek Peníze.cz

Dne 14. 5. zveřejnil server Peníze.cz článek s názvem „Pacienti nevědí, kolik stojí léky“. V článku jsou uvedeny zavádějící tvrzení, na něž by chtěl Státní ústav pro kontrolu léčiv reagovat.  

 

Reakce SÚKL na tiskovou zprávu České lékárnické komory

Dne 18. ledna 2010 vydala Česká lékárnická komora tiskovou zprávu týkající se úhrady vakcíny Prevenar 13 proti pneumokokovým infekcím ze zdravotního pojištění. Ve zprávě jsou však uvedeny zavádějící informace, které by Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rád tímto uvedl na pravou míru.  

 

Reakce SÚKL na tiskovou zprávu České lékárnické komory

Dne 11. ledna 2010 vydala Česká lékárnická komora tiskovou zprávu týkající se očkování proti pneumokokovým infekcím. Ve zprávě jsou však uvedeny mylné informace, které by Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rád tímto uvedl na pravou míru.  

 

Reakce SÚKL na článek ČTK

Dne 24. listopadu 2009 byla agenturou ČTK zveřejněna informace s názvem " Vakcína proti H1N1 v Kanadě často vyvolává vážné alergické reakce ". SÚKL tímto informuje o stavu v České republice.   

 

Reakce SÚKL na tiskovou zprávu ČLnK

Dne 26. října 2009 uveřejnila České lékárnická komora (ČLnK) tiskovou zprávu „Přípravky na chřipku s obsahem pseudoefedrinu pouze na recept". Tato zpráva obsahuje manipulativní formulace, které je Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povinen korigovat.  

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 8. září 2009 byl na serveru Aktuálně.cz uveřejněn článek s názvem " Tamiflu? V české lékárně dvakrát dražší než jinde v EU" . V článku jsou uvedeny mylné informace, které by Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rád tímto uvedl na pravou míru.  

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 20.8.2009 byl v deníku MF Dnes zveřejněn článek pod názvem : "Utajené zlevnění léků". V článku jsou však uvedeny zavádějící informace.   

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 13.8.2009 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek pod názvem : "Stát musí vyhodit oknem práci za 170 milionů korun". V článku jsou však uvedeny mylné informace.   

 

Reakce SÚKL na článek v MF Dnes

Dne 10.8.2009 byl v deníku MF Dnes zveřejněn článek pod názvem : "Lékaři už nesmějí vydávat léky, pacienti budou jezdit i kilometry daleko". V článku je však uvedena mylná informace.   

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 3.7.2009 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek pod názvem : "Kontrolor léčiv si hraje na Velkého bratra. Nezákonně". SÚKL by rád na tento článek reagoval.  

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 6.6.2009 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek pod názvem : "Léky jsou zbytečně drahé. Úřad to nestíhá napravit". V článku však byly uvedeny nepřesné informace.    

 

Reakce SÚKL na článek Aktuálně.cz

Dne 6.6.2009 byl na serveru Aktuálně.cz zveřejněn článek pod názvem : "Úřad sbírá data o lécích a lidech, která by šla zneužít". V článku však byly uvedeny zavádějící informace.    

 

Reakce SÚKL na stanovisko Svazu pacientů ČR ze 7. května 2009

Svaz pacientů České republiky vydal, na tiskové konferenci ze 7.května 2009, své stanovisko „k neudržitelné situaci s nedostupností pseudoefedrinových léků". Státní ústav pro kontrolu léčiv by se tímto rád ke stanovisku Svazu vyjádřil.  

 

Reakce SÚKL na článek v Deníku

Státní ústav pro kontrolu léčiv upřesňuje informace uvedené v článku Deníku "Efedrin by měl být bez předpisu, uvařit drogu bude snadnější" ze dne 9.5.2009.