Reakce SÚKL

Reakce SÚKL ze dne 13.1.2012 na článek Proč větší lék stojí méně než menší

Česká republika - Státní ústav pro kontrolu léčiv, organizační složka (dále jen „SÚKL“), považuje za nezbytné reagovat na nepřesné informace uvedené v článku redaktorky Lenky Petrášové - Proč větší lék stojí méně než menší, (MF Dnes, 13.1.2012) .  

 

Reakce SÚKL na článek v Týdnu ze dne 12. 12. 2011

Státní ústav pro kontrolu léčiv opět reaguje na zavádějící informace, které zveřejnil časopis Týden v článku „Zakázaná léková databáze se vrací“.  

 

Reakce SÚKL na článek serveru iDnes.cz

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na článek serveru iDnes.cz „Lékaři umí vyléčit smrtelnou nemoc krve. Kazí jim to stará pravidla", ze dne 4. 12. 2011, ve kterém nejsou uvedeny veškeré informace.  

 

Reakce SÚKL na článek v Lidových novinách

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na článek v Lidových novinách „Kup si náš lék. Na Čechy se valí reklamní lavina“, ze dne 6. 10. 2011, ve kterém jsou uvedeny nepravdivé a zavádějící informace.  

 

Reakce SÚKL na článek serveru Týden.cz

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na článek publikovaný serveru Týden.cz  29.9.2011 „Jak moc snížíme cenu léku? Odpověď dokáže hledat Česko roky“.  

 

Reakce SÚKL na článek Deníku AHA! „Nejlepší volně prodejné léky“

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na článek Deníku Aha! publikovaný dne 5. 5. 2011 „Nejlepší volně prodejné léky“, který je pro čtenáře klamný a zavádějící.  

 

Reakce SÚKL na článek „Elektronické recepty se připravují roky. Výsledek? Čárový kód“

Státní ústav pro kontrolu léčiv považuje za nezbytné reagovat na článek redaktorky Veroniky Rodriguez „Elektronické recepty se připravují roky. Výsledek? Čárový kód“ , ( www.tyden.cz , 20. 4. 2011).  

 

Reakce SÚKL na článek v časopise Dieta

V časopise Dieta, vydavatel Mladá fronta a. s., byl 5. 4. 2011 zveřejněn článek „Pilulky, zn. na dietu“, kde jsou mimo jiné uvedeny zavádějící a nepřesné informace.  

 

Reakce SÚKL na článek „Mění se ceny léků, pacient doplatí“

Dne 1.4.2011 byl v Havlíčkobrodském deníku uveřejněn článek „Mění se ceny léků, pacient doplatí“. V článku však byly uvedeny zavádějící a nekompletní informace.  

 

Reakce SÚKL na tiskovou zprávu České lékařské komory publikovanou 11.1.2011

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na dezinformace, které byly prezentovány na tiskové konferenci České lékařské komory.  

 

Reakce SÚKL ze dne 29. 12. 2010 na publikované desinformativní články a reportáže

Reakce SÚKL na publikované desinformativní články a reportáže týkající se průměrné roční výše plateb českých občanů za léky.    

 

Reakce na článek "Stát zapomněl. A léky zdraží"

Dne 29. listopadu 2010 byl ve 48. vydání časopisu Týden uveřejněn článek nazvaný „Stát zapomněl. A léky zdraží“. Autorka do článku vložila nepřesné a zavádějících informace, které Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvádí na pravou míru.  

 

Vyjádření SÚKL k článku "Dobře bylo včera"

Státní ústav pro kontrolu léčiv považuje za nezbytné vyjádřit se k některým informacím, uvedeným v článku "Dobře bylo včera" (Euro č. 46, 15.11.2010), které považuje za nepřesné a zavádějící.  

 

Výzva SÚKL k článkům v AHA!

Na základě článků „100 nejúčinnějších léků na předpis!" zveřejněných dne 18. 10. a 19.10. 2010 v deníku AHA!, SÚKL vyzval vydavatele, společnost Ringier ČR, a.s., k ukončení šíření reklamy.   

 

Reakce SÚKL na článek deníku AHA!

Dne 18. 10. 2010 zveřejnil deník AHA! článek „100 nejúčinnějších léků na předpis!“. V článku jsou však uvedeny zavádějící či chybné informace.