Reakce SÚKL

Reakce SÚKL na článek MFD z 14. 1. 2016 „Úložiště receptů stálo 165 milionů. Zbytečně“

SÚKL reaguje na zavádějící tvrzení Lenky Petrášové, která je autorkou článku „Úložiště receptů stálo 165 milionů. Zbytečně“, Mladá Fronta Dnes, zde dne 14. 1. 2016.  

 

Reakce SÚKL na článek MF Dnes „Lék na Crohnovu nemoc možná zmizí“ z 1. 12. 2015

SÚKL uvádí na pravou míru a důrazně se ohrazuje proti zavádějícím informacím, které uvedla redaktorka Lenka Petrášová v článku „Lék na Crohnovu nemoc možná zmizí“, který byl vydán v MF Dnes dne 1. 12. 2015.  

 

Reakce SÚKL na článek tn.nova.cz: „10 věcí, které způsobují rakovinu. Používáte je denně a nevíte o tom!“ z 8. 10. 2015

SÚKL reaguje na článek „10 věcí, které způsobují rakovinu. Používáte je denně a nevíte o tom!“ zveřejněný dne 8. 10. 2015 na tn.nova.cz, který obsahuje zavádějící informace.  

 

Reakce SÚKL na reportáž TV Prima 2. 10. 2015 „Přeprodej léků z Česka do zahraničí“

SÚKL reaguje na nepravdivé a poplašné informace, které zazněly v reportáži na téma "Přeprodej léků z Česka do zahraničí" 2. 10. 2015 ve Zprávách FTV Prima.  

 

Reakce SÚKL na článek „ATTRA dodala data o klinické praxi, na řadě je SÚKL“

SÚKL reaguje na článek týkající se probíhající revize biologické léčby revmatoidní artritidy a dalších indikací (referenční skupina č. 70/2) zveřejněný dne 30. 6. 2015 v Medical Tribune, který obsahuje řadu zavádějících informací.  

 

Reakce SÚKL na článek na www.vitalia.cz ze dne 22. 6. 2015

SÚKL reaguje na článek „Nežádoucí účinky vakcín za rok 2014“ autora Jana Vavrečky, který nepřesným a zavádějícím způsobem interpretuje informace uvedené v publikaci SÚKL Zpravodaj nežádoucí účinky léčiv 2/2015.  

 

Pro alergiky zůstávají dostupné léčivé přípravky bez doplatku

SÚKL informuje o tom, že i po zkrácené revizi cen a úhrad ve skupině antihistaminik zůstávají léčivé přípravky pro alergiky bez doplatku.  

 

Reakce SÚKL na článek MF Dnes ze dne 19. 3. 2015

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvádí na pravou míru mylné a zavádějící informace, které uvedla v článku „Zdražení léčiv ohrožuje revmatiky a lupénkáře“ redaktorka Lenka Petrášová.  

 

Reakce SÚKL na článek MF Dnes ze dne 17. 2. 2015

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvádí na pravou míru mylné a zavádějící informace, které uvedla v článku „V Česku se objevily léky s falešnými testy“ redaktorka Lenka Petrášová.  

 

Reakce SÚKL na článek MF Dnes ze dne 23. 1. 2015

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvádí na pravou míru mylné a zavádějící informace, které uvedla v článku „Kmenové buňky pro diabetiky: proplácení se odkládá“ redaktorka Lenka Petrášová.  

 

Reakce SÚKL na článek "Léčba konopím přijde na stamiliony" ze dne 19. 8. 2013

Státní ústav pro kontrolu léčiv je ve velmi krátkém časovém horizontu nucen opětovně reagovat na nepřesnosti a zavádějící informace redaktorky Veroniky Rodriguez, tentokrát publikované v článku "Léčba konopím přijde na stamiliony", Lidové noviny, 19. 8. 2013.  

 

Reakce SÚKL na článek "Liknavost úřadů zdražuje léky"

Dne 26. 7. 2013 publikovala redaktorka Veronika Rodriguez v Lidových novinách článek „Liknavost úřadů zdražuje léky“. Státní ústav pro kontrolu léčiv považuje za nezbytné reagovat na informace v článku uvedené a uvést publikované nepřesnosti na pravou míru.  

 

Reakce SÚKL na článek serveru idnes.cz ze dne 27. 6. 2013

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na tvrzení zveřejněná na serveru idnes.cz v článku „Pacientům po transplantaci chyběly léky, vypadla jejich výroba“.  

 

Reakce na kritické výroky směřující k činnosti SÚKL

V posledních dnech představitelé České lékařské komory, ale i farmaceutických asociací, kritizovali prostřednictvím médií činnost Státního ústavu pro kontrolu léčiv v oblasti cen a úhrad léčivých přípravků. Některé výroky však neinformují o všech skutečnostech v této oblasti.  

 

Reakce SÚKL na článek v Lidových novinách ze dne 24.10.2012

Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na neúplné informace o stanovení úhrad ze zdravotního pojištění u generických léků zveřejněné v článku Lidových novin ze dne 24. 10. 2012.