Jakou žádost mám vyplnit

Před vyplněním žádosti si prosím projděte možnosti, které jsou uvedeny níže. Pro co nejrychlejší vyřízení je třeba vyplnit správný typ žádosti.  

  • Pokud jste lékař, který je zároveň provozovatelem zdravotnického zařízení - typicky praktický lékař nebo ambulantní specialista, vyplňte prosím žádost lékaře a provozovatele zdravotnického zařízení. Vyplněním této žádosti máte pak splněnu i žádost o přístup zdravotnického zařízení k pomocným funkcím centrálního úložiště a tím splněny všechny předpoklady.
  • Pokud jste lékařem zaměstnaným ve zdravotnickém zařízení, vyplňtě prosím žádost lékaře. Za zdravotnické zařízení v tomto případě žádá statutární zástupce zařízení.
  • Pokud jste stomatolog, který je zároveň provozovatelem zdravotnického zařízení vyplňte prosím žádost stomatologa a provozovatele zdravotnického zařízení. Vyplněním této žádosti máte pak splněnu i žádost o přístup zdravotnického zařízení k pomocným funkcím centrálního úložiště a tím splněny všechny předpoklady.
  • Pokud jste stomatologem zaměstnaným ve zdravotnickém zařízení, vyplňtě prosím žádost stomatologa. Za zdravotnické zařízení v tomto případě žádá statutární zástupce zařízení.
  • Pokud jste lékárník, vyplňte prosím žádost lékárníka. Lékárna je již ze strany SÚKL identifikována, za lékárnu jako zařízení není třeba vyplňovat žádný formulář.
  • Provozovatelé zdravotnického zařízení vyplní žádost pro zdravotnické zařízení. Je třeba, aby žádost vyplnil statutární zástupce zařízení.
  • Pokud jste pracovníkem zdravotní pojišťovny, kontaktujte prosím naše bezplatné informační centrum + 420 800 900 555, nebo erecept@sukl_cz, kde Vám poskytneme informace, jak o přístup zažádat.

Všechny žádosti je třeba elektronicky podepsat, proto k nim prosím přistupte až po získání zaručeného elektronického podpisu.

Pokud nevyplníte některé z povinných polí, nedovolí Vám formulář pokračovat k podpisu a odeslání. U nevyplněného pole bude informace o tom, že je třeba ho vyplnit, pokud bude nevyplněných polí víc, bude informace u všech, které je třeba doplnit.

Pokud budete chtít přístupové údaje zaslat na adresu zdravotnického zařízení (nemocnice, lékárna, poliklinika apod.), napište prosím po vyplnění žádosti informaci obsahující ID žádosti a název zdravotnického zařízení, kam mají být přístupové údaje odeslány, na erecept@sukl_cz nebo tuto informaci sdělte kolegům na bezplatné informační lince + 420 800 900 555.

Je možné, že nastanou situace kdy si nebudete jistí tím, jakou žádost vyplnit. Pro tyto případy jsou pro Vás připraveni kolegové v informačním centru pro eRecept + 420 800 900 555, nebo erecept@sukl_cz.

Veškeré vyplněné údaje jsou přenášeny zabezpečeným způsobem a je s nimi nakládáno dle zákona o ochraně osobních údajů.

Prostřednictvím vyplněného a odeslaného formuláře získáte přístup do Portálu pro zabezpečený přístup, ve kterém bude možné snadno vygenerovat SSL certifikát (v případě, že jste zvolili tuto možnost připojení) a aktivovat službu eRecept (provedením změny hesel). Přihlašovací údaje Vám SÚKL zašle zabezpečenou cestou po ověření Vaší identity a práva předepisovat/vydávat (v případě žádosti lékaře/lékárníka).