eRecept: Možný problém s načtením QR kódu z odkazu v SMS – rizika eliminována

SÚKL zaznamenal 3. a dopoledne 4. září v jednotlivých případech problém s načítáním identifikátoru eReceptu z QR kódu z odkazu v SMS zprávy. Po poledni 4. září se již neobjevil žádný případ záměny kódu.    

Z důvodu usnadnění procesu načítání identifikátoru eReceptu v lékárnách byla 3. září 2018 spuštěna nová verze SMS zpráv pro doručování identifikátoru receptu. Nově zpráva obsahuje odkaz na zobrazení identifikátoru ve formě QR kódu. Po kliknutí na tento odkaz je na mobilním telefonu pacienta zobrazen QR kód a doba platnosti eReceptu. Podmínkou zobrazení je chytrý telefon s připojením na internet.

Dne 3. a 4. září SÚKL v jednotlivých případech zaznamenal problém s načítáním identifikátoru eReceptu z QR kódu z odkazu v SMS, záměnu identifikátoru uloženého v QR kódu. V rámci intenzivního testování systému eRecept se ani jednou tento problém neprojevil.

Ihned po upozornění z terénu SÚKL nasadil novou verzi stránky pro generování QR kódu, která eliminovala prozatím zjištěná rizika. Po poledni 4. září již žádný případ záměny kódu nebyl hlášen.

SMS_k__d.PNG